SSL چیست؟

اس اس ال یا همان SSl Certificate برای امن سازی ارتباط بین کاربر و وب سایت شما میباشد. درواقع انجام تراکنش های مالی و وارد نمودن کلمه عبور و غیره با امنیت بهتری انجام میگردد. امن سرور با بیش از 5 سال سابقه در این امر و با داشتن نمایندگی رسمی از سایت های مطرح صدور گواهی نامه مثل OpenTrust , Certum , GlobeSSL , ... توانسته ssl های معتبری را جهت دامنه های ir و بین المللی برای کاربران خود فراهم سازد . در حال حاضر گواهینامه SSL برای سازمان های دولتی , بانک ها و شرکت ها قابل ارائه میباشد . با توجه به گزارش وب سایت رسمی گوگل گواهینامه بین المللی HTTPS و تمامی گواهینامه های بین المللی SSL باعث افزایش رتبه و SEO سایت ها در گوگل خواهند شد. گوگل در رتبه بندی سایت های خود موارد زیادی را لحاظ می نماید و مهمترین آنها رنک و رتبه وبسایت می باشد کاربران نیز میتوانند جهت دریافت نماد 2 ستاره از سازمان نماد الکترونیکی Enamad از SSL استفاده کنند.

انواع گواهینامه SSl :

اس اس ال استاندارد یا Standard SSL Certificate

گواهینامه ssl نوع DV یا Domain Validated SSL Certificate برای هویت مالک دامنه از طریق ایمیل بررسی و تایید می گردد . مرحله بررسی و تایید هویت دیگری برای این نوع اس اس ال ندارد . به دلیل کم بودن مراحل تایید هویت این گواهینامه ssl هزینه صدور آن بصورت آنی می باشد. این نوع گواهی ssl مناسب برای فروشگاه ها و وب سایت های کوچک و متوسط و دریافت نماد 2 ستاره می باشد.

اس اس ال OV یا Organization Validated SSL Certificate :

گواهی ssl نوع OV یا Organization Validated SSL Certificate هویت حقوقی سازمان درخواست کننده گواهی SSLبه طور کامل تایید می گردد. به این صورت که این گواهینامه ssl تنها برای شرکتها ، سازمانهای دولتی ، بانکها ، وزارتخانه ها و به طور کل اشخاص حقوقی صادر می گردد درخواست کننده باید جهت دریافت SSL ترجمه مدارک شرکت خود را جهت تهیه این نوع اس اس ال ارسال نماید.این نوع اس اس ال دارای اعتبار بالایی می باشند.

اس اس ال EV یا Extended Validated SSL Certificate

امن سرور توانسته جهت بالا بردن اعتبار ارگانهای دولتی و شرکت های بزرگ گواهی نامه EV را برای دامنه های IR و بین المللی ارائه دهد. گواهی های امنیتی نوع EV یا Extended Validated SSL Certificate هویت حقوقی درخواست کننده گواهی SSLبه طور کامل تایید می گردد این تاییدیه در نوار سبز رنگی در کنار آدرس سایت در مرورگر نمایش داده می شود که موجب جلب اعتماد هرچه بیشتر کاربران به سایت می گردد. این گواهینامه ssl تنها برای شرکتها ، سازمانهای دولتی ، بانکها ، وزارتخانه ها و به طور کل اشخاص حقوقی صادر می گردد و درخواست کننده باید مدارک کامل ثبتی و قانونی و هویتی خود را به صورت ترجمه شده ارسال نماید. به دلیل وجود مراحل مختلف تایید هویت و همچنین نمایش نوار سبز رنگ تایید، این نوع گواهی SSLدارای هزینه صدور بالایی می باشند و همچنین بالاترین میزان کسب اعتماد برای سایت شما را به همراه خواهد داشت.
SSL Certificate DV-SSL DV-Wildcard-SSL OV-SSL OV-Wildcard-SSL EV-SSL
تعداد دامین 1 1 1 1 1
پوشش sub domain ها ssl ssl ssl ssl ssl
سایز کلید امنیتی 2048 / 4096 بیتی 2048 / 4096 بیتی 2048 / 4096 بیتی 2048 / 4096 بیتی 2048 / 4096 بیتی
معتبر در مرورگرهای اصلی ssl ssl ssl ssl ssl
قابل استفاده برای دامین ir ssl ssl ssl ssl ssl
هزینه راه اندازی رایگان رایگان رایگان رایگان رایگان
پشتیبانی 24 ساعته 24 ساعته 24 ساعته 24 ساعته 24 ساعته
هزینه سالیانه 150,000 تومان 1,750,000 تومان 800,000 تومان 2,520,000 تومان 3,200,000 تومان
سفارش آنلاین سفارش سفارش سفارش سفارش سفارش