مانتورینگ وب سایت

یکی از موضوعات حیاتی برای دارندگان سایت ها، آگاه بودن از مسائل و مشکلاتی است که برای وب سایت آنها رخ می دهد. این مشکلات می تواند ناشی از هاست یا خیلی دلایل دیگر باشد. بنابراین چاره کار چیست؟ کاربران چگونه می توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند و از آنها آگاهی پیدا کنند .

جواب این سوال استفاده از سرویس های مانیتورینگ وب سایت هاست...

مانیتورینگ


سرویس مانیتورینگ وب سایت چیست؟

سرویس های مانیتورینگ، سایت هایی هستند که می توانید در آن عضو شوید و این سرویس ها در فواصل زمانی مرتب وب سایت شما را چک می کند و در صورت وقوع مشکل آن را به شما اطلاع می دهند. این ابزار خطاهای DNS یا خطاهای TIMEOUT یا هر گونه وضعیت غیر عادی در وب سایتتان که منجر به ایجاد مشکل در وب سایت شما می شود را اطلاع می دهد .

این سرویس های مانیتورینگ به صورت خودکار عمل می کنند و در صورت down شدن وب سایت و یا ایجاد مشکل، از طریق ایمیل به شما اطلاع می دهند که وب سایت شما دچار مشکل شده است . بنابراین شما از هر مشکل احتمالی که ممکن است برای سایت شما رخ دهد، اطلاع پیدا می کنید و می توانید از قبل آنها را رفع کنید.

وب سایت های مانیتورینگ بسیاری در اینترنت موجود هستند که شما می توانید بر اساس نیازمندی های خود یکی از آنها را انتخاب کنید. برخی از این وب سایت ها سرویس رایگان هستند که فقط به شما اطلاع می دهند که چه زمانی وب سایت شما down شده است، اگر به دنبال سرویس های بیشتری هستید می توانید با پرداخت پول در سرویس های ویژه عضو شوید و از امکانات فوق العاده این سرویس ها بهره مند شوید.

 

کاربران سرویس مانیتورینگ کیستند ؟

گروه امن سرور برای صاحبان این دسته وب سایت ها پیشنهاد می کند از این سرویس استفاده نمایند

 • پرتال
 • سایت خبری
 • فروشگاه اینترنتی و آنلاین
 • دیتاسنتر و مراکز داده پردازی
 • ارائه خدمات هاستینگ و میزبانی وب
 • بانکداری اینترنتی
 • پرتال سرویس دهی دولتی و خصوصی
 • وب سایت شخصی
 • وب سایت شرکتی
 • سایت اطلاع رسانی
 • سرور خدمات دهی

همانند :
Web Server - وب سرورMail Server - ایمیل سرور Database Server - سرور بانک اطلاعاتیBackup Server - بک آپ سرور FTP Server - اف تی پی سرورVPN Server و ...
* به طور کل هرنوع سایت و یا سرور

به طور معمول در هر زمان که مشکلی برای سرور و یا وب سایت شما پیش آید زمانی سپری خواهد شد که شما متوجه مشکل وب سایت و یا سرور خودتان شوید و این اطلاع رسانی با تاخیر بسیار زیادی انجام می شود اما از طریق سرویس های مانیتورینگ امن سرور به سادگی پس از 1 دقیقه از طریق ایمیل و پیامک و سیستم های اطلاع رسانی دیگر از مشکل خودتان با خبر خواهید شد.

 

آیا میدانید اگر وبسایت شما هک شود شما باید اولین نفر با خبر شوید ؟

با نصب سیستم های مانیتورینگ برروی وب سایت در هر هنگام که به هر دلیل وب سایت شما هک شد و یا حمله ای به آن صورت گرفت و صفحات وب سایت شما به دلیل هک تعویض گشت شما اولین نفر از آن با خبر خواهید شد و به راحتی می توانید موردتان را برطرف نمایید. این سرویس مانیتورینگ با کنترل اطلاعات ورودی در صفحات سایت و تطبیق دادن آن ها با اطلاعات از پیش تعیین شده و داشتن یک سیستم روباتیک در هر زمان که اطلاعات ورودی همخوانی نداشتند به صورت خودتان برای شما گزارش و هشدار از طریق ایمیل و پیامک ارسال می گردد که شما می توانید مورد را با داشتن این هشدار در سریع ترین زمان ممکن حل نمایید.

 

آیا شما ارائه دهنده سرویس هاست و سرور مجازی هستید ؟

در صورتیکه شما ارائه دهنده خدمات میزبانی وب و یا هاستنیگ می باشید و حتی شرکت هاستینگ یا میزبانی وب می باشید استفاده از سرویس های مانیتورینگ و مدیریت سرور برای الزامیست و از طریق این خدمات به سادگی می توانید کلیه سرور های میزبانی و هاستینگ و هر گونه سرور دیگر اعم از سرور مجازی و یا سرور اختصاصی را مانیتور نمایید. برروی خدمات مانیتورینگ امکان مانیتور کردن سرویس های مختلف از جمله Database, Mail, FTP, DNS, Web Services, Control Panel و ... وجود دارد.

مانیتورینگ


آیا رتبه شما در گوگل و جستجوگر ها مهم است ؟

گوگل و سایت های ارائه دهنده خدمات جستجو وب سایت هایی که از کیفیت بالا برخوردار نیستند و قطع می شوند را دوست ندارد و موجب تضعیف رتبه بندی وب سایت شما در جستجوگر ها خواهد. اگر رتبه شما در گوگل و ... مهم است می توانید از طریق این سرویس های مانیتورینگ همواره اولین نفر از قطعی ها باخبر شوید و مورد را در اسرع وقت برطرف نمایید.

 مناسب برای سایت های شخصی
مناسب یرای سازمانهای بزرگ
برای همه کسانی که نمایش سایت برایشان با اهمیت است.