طراحی فروشگاههای اینترنتی


فروشگاههای آنلاین وبسایتهایی اند که از طریق آنها بازدیدکنندگان می توانند اقدام به خرید محصولات ارایه شده در سایت کنند. کاملترین حالت این است که کلیه محصولات به صورت دسته بندی شده و با مشخصات و معرفی کامل در سایت قرار می گیرد و مشتری پس از ثبت نام در فروشگاه آنلاین اقدام به انتخاب و سفارش محصول و پرداخت بهای آن می کند. بنا به جنس محصول یا خدمات ارایه شده در سایت ممکن است تحویل محصول نیز به صورت آنلاین باشد یا محصول به صورت بسته یا مرسوله برای خریدار ارسال گردد. همچنین گاه بسیاری از سایتهای شرکتی یا شخصی که امکان ارایه و فروش آنلاین محصولات خود را دارند شامل یک فروشگاه آنلاین نیز می باشند. در این حالت فروشگاه تنها بخشی از سایت اصلی خواهد بود.


تجارت الکترونیکی در سالهای اخیر رونقی انفجاری پیدا کرده است و مردم روز به روز به روشهای آنلاین برای تأمین بخش بزرگتری از نیازهای خود عادت می کنند. مقاومت در برابر وسوسه سادگی و راحتی انتخاب و خرید آنلاین دیگر برای سنتی ترین افراد نیز غیرممکن شده است. وب سایت تجارت الکترونیکی شما محلی است که شما محصولات و خدمات خود را به معرض نگاه مشتریان و فروش می گذارید و زیبایی ارایه محصول نقش مهمی در انتخاب دارد، پس طراحی درست و کارآمد سایت برای موفقیت کسب و کار آنلاین شما حیاتی است.

پروسه سفارش طراحی وب سایت

- به روشنی اهدافتان از راه اندازی وب سایت را برای خود مشخص کنید و به دیدگاه و برنامه دقیقی برای وب سایت مطلوبتان برسید. نیازهای مشتریان و مخاطبان سایت را سرلوحه برنامه ریزی خود قرار دهید.
- وب سایتهای رقیب خود را بررسی کنید تا بتوانید چشم انداز خود را پالایش و پرورش دهید.
- با ما تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشاوره کنید.
- در صورتی که صحبت اولیه موفقیت آمیز باشد وقتی برای بررسی کامل جزییات تعیین کنید، اگر در تهران هستید برای بحث از جزییات درخواست جلسه حضوری کنید.
- در تعیین جزییات دقیق باشید و به تجربه و پیشنهادهای طراح توجه کنید. رسیدن به چهارچوبی مشخص در رضایت آتی شما از کاری که تحویل خواهید گرفت اهمیت اساسی دارد.
- مطابق نیازهای سایت و طبق پیشنهاد طراح فضای هاست تهیه کنید.
- طراح سایت را برای بازبینی شما بارگذاری خواهد کرد. در این مرحله اگر تغییرات و نکات جزیی به نظرتان رسید با طراح در میان بگذارید. پس از اصلاحات این مرحله طراح کار را به شما تحویل خواهد داد.
- در صورت نیاز به پشتیبانی کامل و انجام مدیریت وب سایت از طرف ما، وب ثمین می تواند با قیمتی مناسب برای ارایه این سرویس نیز در خدمت شما باشد.
- مترصد فناوریها و روندهای نوین وب باشید. هر اندازه که سایت شما عالی طراحی شده باشد پس از مدتی نیاز به نوسازی خواهد داشت. برای موفقیت در فضای وب همیشه به فکر بهبود وب سایت خود باشید.

اصول راهنمای ما در طراحی فروشگاههای اینترنتی

- هدف گذاری: احتمال زیادی دارد که شما در آینده هم قصد توسعه فروشگاهتان را داشته باشید، اما باید روشن باشد در چه حوزه ای و برای چه مشتریانی هدف گذاری کرده اید.
- راحتی پروسه خرید: هدف فروشگاه آنلاین ساده سازی و تسریع فرآیند خرید برای مشتریان است. هدف طراحی نیز باید همین باشد.
- طراحی واکنشگرا: سایت شما باید در همه ابزارهای مشاهده و مرورگرها درست نمایش داده شود.
- طراحی گرافیکی: سایت باید بیانگر هویت کار شما باشد. انتخاب تم، لوگو، فونت، رنگ بندی و دیگر عناصر گرافیکی همه باید متناسب با فعالیت شما باشد. سایت باید شخصیت متمایز داشته باشد.
- جامع بودن گزینه ها: وقت مشتری نباید میان لیست بزرگی از محصولات تلف شود. سایت باید گزینه های کافی برای فیلتر کردن محصولات و سریعتر رسیدن به محصول مورد نظر در اختیار مشتری بگذارد. همین طور مشتری باید بتواند به راحتی از دسته ای از محصولات به دسته ای دیگر برود.
- جستجو: در دسترس بودن امکان جستجو برای راحتی مشتری کلیدی است.
- مشخصات محصولات باید به روشنی و سادگی توضیح داده شود، همین طور است هزینه نهایی و موجود بودن کالا.
- دسترس به مشخصات محصولات باید ساده باشد. مناسب نیست مشتری برای مشاهده جزییات هر کدام از محصولات موجود در یک گروه به صفحات جداگانه فرستاده شود. مشتری نباید خسته شود.
- صفحه های محصولات باید پاکیزه و پیراسته باشند. زواید حواس مشتری را پرت می کند.
- تصاویر: چشمها مهمترین وسیله انتخابند. باید برای کالاهایتان از تصاویر باکیفیت عالی استفاده شود.