پیام رسان های داخلی به زیرساخت های دولت الکترونیک متصل می شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این که وزارت ارتباطات اغلب تکالیف حمایتی خود را در حمایت از پیام رسان های بومی انجام داده است، افزود : فقط اتصال پیام‌‌‌رسان‌‌‌ها به زیرساخت‌‌های دولت الکترونیک باقی مانده که در حال انجام است و براساس منابعی که در اختیار داشتیم تلاش شده است تا در اختیار آن ها قرار داده شود.

محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که برخی از پیام‌‌‌رسانان داخلی معتقدند که حمایت‌‌‌های لازم از سوی وزارت ارتباطات صورت نمی‌‌‌گیرد؟ گفت: شورای عالی فضای مجازی با هدف سامان دهی پیام‌‌‌رسان‌‌‌ها، قانونی را تصویب و به همه دستگاه‌‌‌ها ابلاغ کرد که مطابق آن شش تکلیف از جمله در اختیار گذاشتن فضا و امکانات در مراکز داده ؛ اتصال رایگان به شبکه ملی اطلاعات و در اختیار قرار دادن اینترنت، برعهده این وزارتخانه گذاشته شد. همچنین تکلیف داریم در سمت مصرف‌‌‌کننده تعرفه ترجیحی را برای آن ها لحاظ کنیم. ضمنا مطابق این قانون از منابعی که در اختیار داریم بابت حمایت از شرکت‌‌‌های دانش‌‌‌بنیان، منابعی را در قالب وام وجوه اداره شده با بهره کم در اختیار آن ها قرار می‌دهیم. علاوه بر آن تکلیف شده تا زیرساخت‌‌‌های دولت الکترونیک را در اختیار پیام‌‌‌رسانان بگذاریم.وی ادامه داد : در همه بخش‌‌‌ها، تکالیف را انجام دادیم، فقط اتصال پیام‌‌‌رسان‌‌‌ها به زیرساخت‌‌های دولت الکترونیک باقی مانده که در حال انجام است و براساس منابعی که در اختیار داشتیم تلاش شده است تا در اختیار آن ها قرار داده شود.

جهرمی گفت : مجموعه پیام‌رسانان داخلی خوب کار کردند و به رشد قابل توجهی رسیده‌اند.وی با یادآوری این که به طور شفاف در دی سال ۹۶ اعلام کردم که این شرکت‌‌‌‌ها توان تحمل یک میلیون و 500 هزار کاربر را دارند، بیان کرد: بعد از ادامه ارزیابی‌‌‌ها در فروردین ۹۷ اعلام کردیم که با همه اقدامات پیام‌‌‌رسانان و بسته‌‌‌های حمایتی توان آن ها به ۱۵ میلیون کاربر رسیده است در حالی که برخی این گونه بیان کردند که پیام‌‌‌رسانان داخلی امروز ظرفیت پوشش همه نیازهای کشور را دارند و توقع و انتظار مازاد بر توان تیم‌‌‌های داخلی ایجاد کردند.آذری جهرمی با تاکید بر این که نباید بر تیم‌‌‌های دانش‌‌‌بنیان داخلی تکالیف و چهارچوب‌‌‌هایی را اعمال کنیم که تحمل آن را ندارند، گفت: اگر امروز به ظرفیت‌‌‌های پیام‌‌‌رسانان داخلی نگاه کنیم، آن ها رشد قابل قبول و قابل توجهی داشتند و امروز ۱۰ میلیون و 500 هزار کاربر بدون اختلال کار می‌‌کنند.